Дрейф материків

Дрейф материків

Основне призначення ролика — ознайомити відвідувачів з рухом материків планети Земля. 

У розробленій командою iTechnol інсталяції виникає картина формування рельєфу Землі з найдавніших часів до наших днів і дрейфу материків. За допомогою проектора відображається динаміка змін поверхні Землі. Показано, як на нашій планеті більше 600 млн. років тому існував один великий континент, і потім внаслідок постійного руху тектонічних плит рельєф Землі поступово набув сучасного вигляду. 

Анімаційний 3D-ролик починаються з відображення поверхні планети Земля в Едікарський період — 600 мл років до нашої ери. У лівому верхньому кутку відеоролика розташований таймер, який показує зворотній часовий відлік (в мільйонах років), відповідний руху материків на екрані. В кінці ролика розташування материків відповідає реальності нашого часу.

Перегляд відеозапису:
0
01:10
542
RSS
01:12
+1
_чудово Дуже наочно! _чудово
04:34
+1
Цікаво. Отже всі материки виникли із ПРА-АНТРАКТИДИ. А що ж станеться в наступні 600 млн. Років? Адже рух материкових плит триває!
Не «Пра-Антарктида», а Пангея, хоча весь цей материк і справді був розташований в південній півкулі… Проте на відео видно, що в певний момент часу найпівденніша його частина… затонула. Отже, з таким самим успіхом можна назвати Пангею «Пра-Південною-Америкою»…
_язик
Але якщо так, то краще дотримуватися загальновживаних назв. Тому Пангея — то була Пангея, Гондвана — то була Гондвана, Лавразія — то була Лавразія…
_соромлюсь
До речі, пра-Океан, що оточував зусібіч Пангею, називався Панталассою.

Випадкові Відеозаписи