КИТАЮ - 70 років! Військовий парад, Пекін-2019.

КИТАЮ - 70 років! Військовий парад, Пекін-2019.

Володимир Щербина

Лідер ультраіндастріалу демонструє свою військову потужністьПершого жовтня Китай відсвяткував 70-річчя створення Китайської Народної Республіки величезним парадом.

Якщо в XX столітті СРСР був лідером «соціалістичного світу», то зараз розлом проходить по лінії «постіндастріал/ультраіндастріал». Китай поступово перебирає на себе роль світового лідера «ультраіндустріального світу». Тому для розуміння глобальних процесів варто придивлятись до того, що відбувається в Китаї, навіть якщо на першій погляд події не мають великого значення, а виглядають, як продовження того, що вже було.

Першого жовтня Китай відсвяткував 70-річчя створення Китайської Народної Республіки величезним парадом. Телевізійна трансляція параду триває майже три години. Повністю дивитись нема часу (та й бажання). Але що впадає в око:

1. Сама структура параду, «режисерська матриця» один в один повторює сталінські паради 1930-х років. Саме таку «матрицю» потім відтворювали і в Китаї, і в Північній Кореї.

2. Враження ще збільшує одяг лідера Китаю. Якщо офіційні особи вдягнуті по-офіційному в костюми з краватками, то сам Сі Цзіньпін вдягнувся у маоцзедунівський френч.

3. Стройова підготовка китайських військових, що беруть участь в параді краще, ніж стройова підготовка на радянських московських парадах, не кажучи вже про сучасні російські.

4. Війська об'їжджає сам Сі Цзіньпін (в РФ це робить міністр оборони).

5. Масштаб задіяння людей перекриває всі московські паради.

Колись в СРСР сміялись над китайською армією, уявляючи її «молодшим братом» радянської, не стільки армією, скільки «великою юрбою». Зараз Китай спокійно демонструє, що він має не юрбу, а армію. І дуже потужну армію.

«Ультраіндустріальна» естетика проглядає на цьому параді в різних деталях. Це і милування минулою індустріальною епохою (недарма тут маодзедунівський френч). Це і масові шикування не військових, а цивільних, де кожна людина є лише окремим «пікселем» великою картини. Це і використання сучасних технічних «штучок» для підкреслення тотальноконтролдьованого «великого мурашника».

Китай впевнено нарощує свою військову потугу і прагне стати лідером «ультраіндустріального світу». Навіть не вживаючи цього терміну. В той час, як колишній лідер «соціалістичного світу» все більше втрачає свої позиції і, схоже, поступово перетворюється у китайського сателіта.


Перегляд відеозапису:
+1
12:50
303
RSS
16:25
+3
О так! _браво Імператор Сі та його багатотисячолітня імперія вражають!..
08:12
+3
Що сказати. Я подивився весь парад. Грандіозно! Щось напишу про це окремо.

Випадкові Відеозаписи