Як зрозуміти квантову механіку

Як зрозуміти квантову механіку

Дуже цікаве відео! Дозволяє замислитися над структурою світу.

Перегляд відеозапису:
+1
03:35
519
RSS
03:42
+1
Відверто кажучи, я очікував, коли ж по ходу відео бодай хтось скаже, що на рівні макросвіту простору… просто не існує як такого! Тоді б це пояснювало «миттєву» передачу інформації між «заплутаними» часточками… Але ж ніхто про це так і не сказав…
09:47
+2
Щоб хвиля рухалася, треба середовище, яке змінюється. Хвиля плеснула на берег. Це змінилася товща води, яка і є цим середовищем. А що ж є середовищем, зміну якого ми відчуваємо як світло?
Друже, чи ти чув про електромагнітне поле?!

Мабуть що чув! Бо ти ж технар, хімік, канд. хім. наук… А хімічна взаємодія — це взаємодія між атомами й молекулами речовини. А це саме електромагнітна взаємодія!!!

Електромагнітне поле створюється зарядами. Непорушні заряди створюють електричне поле, рухомі заряди — електричне й магнітне поле.

Електромагнітне поле створене зарядами розповсюджується в просторі у вигляді електромагнітних хвиль.

Носіями електромагнітного поля є фотони — елементарні частки із нульовою масою спокою.
Електромагнітні хвилі випромінюються й поглинаються квантами із енергією ℏω.
09:56
+2
Друже Доброславе, ти, здається, фізик. Поясни мені, будь ласка, чому утворюються хвилі?
10:10
+2
Ну Ви мене і насмішили З мене приблизно такий фізик як і балерина
10:20
+2
Друже, ти такий утаємничений, що я вважав тебе викладачем якогось ВИШу в Ів.-Франківську. Зважаючи на юність ваших синів, тобі до 30 років. То хто ж ти за освітою?
23:05
+2
Друже, ти такий утаємничений, що я вважав тебе викладачем якогось ВИШу в Ів.-Франківську

Ее ні Я вважаю сучасну вищу освіту в Україні неправильною і неефективною, тому навряд чи би працював викладачем у ВИШі

Зважаючи на юність ваших синів, тобі до 30 років

чуть більше

То хто ж ти за освітою?

Це немає значення, так як я за освітою ніколи не працював
07:48
+1
Друже Доброславе, освіта твоя є таємницею. А скажи, як ти заробляєш на життя?
16:50
+2
Таємниця…

23:07
+2
Дзвінка Сопілкарка збирається скоро на Світочі розкрити всі мої таємниці Так що трошки терпіння
17:02
+2
Тимуре, я навіть чув про магнітне поле Землі. А от недавно діставав магнітом цвяхи із попелу. Дуже зручно. Я ставлю на стіл миску з водою. Вода спокійна. Я кидаю у воду вишню і спостерігаю хвилі і навіть як вода трохи вихлюпнулася з миски. Вода як середовище існує й без хвиль. Світло ми помітимо, коли захвилюється електромагнітне поле. Питання: чи існує е/м- поле без хвилювання?
Кгммм…

Водоймище (озеро, річка, море, океан) існує незалежно від того, хвилюється його поверхня чи ні. Правда ж?

Просто коли поверхня водоймища спокійна, ми можемо сказати, що вона коливається… з нульовою амплітудою! Вода і справді коливається… бо в ній розповсюджуються звуки. Просто хвилі від вітру ми бачимо на око, а хвилі від звуків — не бачимо…
Так само ми не бачимо повітря — тим не менш, воно ж існує…
Так само існує й електромагнітне поле без хвилювань. Точніше, частоту цих хвилювань ми просто не можемо виміряти, настільки дрібна їхня амплітуда… Тому й сприймаємо вакуум Всесвіту як порожнечу. Хоча насправді навіть космічний вакуум заповнений полями.
P.S. До речі! Ти ж мабуть знаєш, що за допомогою Великого адронного колайдера відносно нещодавно (торік) були відкриті гравітаційні хвилі! Ось тобі ще одне поле, що заповнює вакуум — гравітаційне! Люди відчувають гравітацію, вони давно перебували під впливом гравітаційних хвиль в гравітаційних полях… просто до спорудження ВАКа не могли ці поля зафіксувати й виміряти.
18:19
+1
Резюмую:
Всесвіт розповсюджується туди, де є матерія.
Матерія існує в формі або речовини, або енергії.
Енергія існує в формі полів.
Поле об'єктивно існує незалежно від того, сприймає його людина чи ні.

Ще одна ймовірна форма існування матерії — це інформація.

Найшвидше, не тільки матерія може переходити в енергію, а енергія — навпаки в матерію… а ще й інформація може переходити в енергію чи в матерію та навпаки! Це фантастичне припущення вперше сформулював польський письменник Станіслав Лем як «закон професора Доньди».
20:08
+1
Дякую, друже, за роз'яснення.
21:33
+2
Друже, однойменно заряджені частки відштовхуються. В ядрі гелію є 2 протони. Ядра атомів упаковані щільно. Що за сила утримує протони поруч?
Тобто?!

Це якийсь іспит з фізики за 10-й клас радянської школи?..

Не знаю, як там зараз, після останніх досліджень на ВАКу, але в ті часи. коли я навчався в школі та КПІ, нараховувалося 4 різновиди фундаментальних взаємодій:

  • гравітаційна

  • електромагнітна

  • сильна

  • слабка


Зокрема, нуклони атомного ядра (протони і нейтрони) утримуються вкупі завдяки сильній (ядерній) взаємодії. Потужність сильної (ядерної) взаємодії на короткій дистанції (на якій взаємно розташовані протони в атомному ядрі) значно перевищує потужність взаємного відштовхування однойменних зарядів. Тому протони в ядрі тримаються вкупі.
Інша річ, що по мірі взаємного віддалення однойменно заряджених нуклонів (протонів) сильна взаємодія між ними швидко спадає (боюся збрехати — але, здається, по експоненті). На певній відстані сила відштовхування перевищує потужність сильної (ядерної) взаємодії, й нуклони розлітаються з одночасним виділенням (вивільненням) енергії мезонів, що раніше утримували нуклони вкупі.

UPD. Вибачай, друже! Я не фізик-ядерник, я лише інженер-металург і вивчав всю цю «ядрьону трихомудію» понад три десятиліття тому. Тож навскидку міг щось і наплутати… Та й наука за 30 років далеко вперед просунулася — ондо на ВАКу, здається, нарешті бозон Хіггса зафіксували! Але як міг, так і пояснив… Принаймні намагався нічого не наплутати.
А ще є «теорія ефіру».

Кажуть, що в таблиці Менделєєва першим елементом спочатку був ЕФІР. А потім його викинули.
Є й така теорія, згоден!

Але наскільки я знаю, докази існування ефіру поки що лише наводяться, проте не вважаються загальноприйнятими:
09:46
+2
Та який іспит. Та знаю я про ці види взаємодії, друже. Я гадав, що матерія тримається вкупі завдяки іншому, нематеріальному фактору. Є гіпотеза, що матеріальний світ є взагалі віддзеркаленням чи голограмою якогось тоншого світу.
13:01
+2
Прослухав про ефір та кругообіг води у природі. Дуже цінна інформація. Дякую, Дзвінко. От питання, кому вигідно було це приховувати? Невже Ватикану?
В першу чергу нафтовим магнатам. Кому б вони вугілля, газ і нафту продавали, якщо б кожній хаті стояв «генератор-трансформатор ефірного поля» і давав достатньо енергії для всіх побутових потреб?
От вони й намагалися приховати інформацію якнайдовше, але тепер інформація поширюється так швидко, що її вже не сховаєш.
Так, це нібито Рокфелер & Co свого часу перекупили всю цю інформацію та всі відповідні патенти і сховали їх «під сукно». І все ХХ ст. качали бабло за вуглеводні…
Але вже ІІ Світова війна на своєму піку чітко велася за те, хто кому «обріже» вихід на нафтові родовища: Третій Рейх «обріже» Радянському Союзу шлях на Кавказ і Каспій (Сталінградська битва) чи СРСР грохне родовища в Румунії (Плоешті)?! Після того, як СРСР підім'яв румунські родовища, паливо у вермахта закінчилося за півроку, й Німеччина капітулювала.
Плацдарми на ІІІ Світову війну готувалися товаришем Сталіним теж зі стратегічного розрахунку на захоплення світових нафтових плацдармів. Чому СРСР попервах дуже-дуже підтримував створення Ізраїлю? Бо це був перспективний плацдарм для встановлення контролю над Близьким Сходом з найбільшими у світі нафтовими родовищами. А чому СРСР аж так перся в Латинську Америку? Через нафтові родовища в Венесуелі, до яких США рукою подати…
Думаю, останньою краплею в чаші терпіння клану Рокфелерів стало «борзіння» Ірану, а потім Росії. Подивись, як нагло поводяться ці «світові бензоколонки»!.. Та й арабське лобі в США, думаю, не надто влаштовує американців… Отже, Рокфелери вирішили, що заробили на нафті достатню кількість грошей. І тепер переорієнтовують свій бізнес на інші джерела збагачення. Тому й дістали «з-під сукна» патенти Тесли.

Випадкові Відеозаписи